Menu

Informacje

Polecamy strony

Aktualności

XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Sudoku


W dniu 2 kwietnia 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs Sudoku dla uczniów szkół podstawowych. Od dwunastu lat organizujemy go we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 18 – w parzyste lata w SP 18, w nieparzyste w SP 10. W tym roku po raz pierwszy konkurs rozegrał się w dwóch kategoriach: kl. IV – V oraz VI – VIII. Na Sudoku przybyły do nas dwuosobowe zespoły z jedenastu włocławskich „podstawówek”. Każdy uczeń rozwiązywał na czas, w swojej kategorii, trzy plansze o różnym stopniu trudności. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu, czuwała sześcioosobowa komisja: cztery matematyczki z SP 2, 7, 12, 18, pani z Nadleśnictwa Włocławek oraz przewodniczący – doktorant Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i jednocześnie pracownik Nadleśnictwa Kutno.
Dzięki wsparciu wielu sponsorów każdy uczestnik konkursu i jego opiekun został obdarowany i zaproszony na skromny poczęstunek. Zwycięzcy - trzy pierwsze miejsca otrzymali dodatkowe nagrody. Oto najlepsi wielbiciele łamigłówki Sudoku:

Kategoria kl. IV – V
I miejsce Marta Kowalska SP 18
II miejsce Natalia Łukomska SP 10
III miejsce Natalia Grabowska SP 2

Kategoria kl. VI – VIII
I miejsce Marta Maciejewska SP 22
II miejsce Natalia Budzyńska SP 14
III miejsce Maryna Chełminiak SP 2

Na zakończenie konkursu pani wicedyrektor SP 18 zaprosiła uczniów i ich opiekunów na XIII edycję w przyszłym roku.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc:
Firmom: Sat Film, Midas, Sobinco, Nadleśnictwu Kutno z siedzibą w Chrośnie oraz Uniwersytetowi Przyrodniczemu w Poznaniu. Liczymy na dalszą współpracę.

Koordynator konkursu
Jolanta Sikorska