Wykrzyknik

WYKRZYKNIK!

CZASOPISMO RZECZPOSPOLITEJ UCZNIOWSKIEJ

Od 1991 r. datuje się wydawanie czasopisma szkolnego „Wielokropek”, którego kontynuację stanowi „Wykrzyknik”. Jest to pierwsze szkolne pisemko, które prezentuje ciekawostki z różnych dziedzin, kronikę wydarzeń szkolnych, promuje szkolne talenty i osiągnięcia uczniowskiego samorządu, proponuje rady i porady na różny temat oraz prezentuje twórczość uczniów. Zamieszcza  także rozrywkę dla najmłodszych i nieco starszych uczniów, w tym krzyżówki i humory w języku angielskim. Podsuwa możliwości rozwiązywania problemów wychowawczych, bowiem istnieje w nim kącik porad wychowawczych dla nauczycieli  i rodziców. Szkolne czasopismo, wydawane pod egidą Samorządu Uczniowskiego, jest ściśle związane z życiem szkoły. „Wykrzyknik” ma ciekawą i urozmaiconą szatę graficzną. Początkowo młodzi redaktorzy tworzyli gazetkę pod opieką p. A. Zacharek, następnie  od 1999 r. opiekunem redakcji gazetki była  p. Elżbieta Dratwińska. Od 2006  jest nią ponownie p. Anna Zacharek, którą  wspomagała  m.in. p. Anna Siatecka. Młodzi twórcy sześciokrotnie krotnie otrzymali nagrody za okolicznościowe wydania gazetki: dwa razy o tematyce AIDS, trzy razy o tematyce europejskiej (konkurs „Europa w Szkole” – etap wojewódzki). W tym roku wydanie specjalne przygotowane z inicjatywy Rady Rodziców– w całości poświęcone sześciolatkom – zostało nagrodzone II miejscem w etapie wojewódzkim konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „Mam 6 lat”.

GAZETKI DO POBRANIA