Biblioteka gromadzi dokumenty:

• publikowane - książki, czasopisma
  • niepublikowane - prace dyplomowe, dokumenty z życia szkoły

Gromadzi również dokumenty niepiśmiennicze:

• mapy, rysunki techniczne, ilustracje, płyty, taśmy, płyty CD, filmy dźwiękowe, wideokasety, programy multimedialne na CD

Biblioteka wyposażona jest w Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej - 6 stanowisk komputerowych, co poszerza możliwości wykorzystania biblioteki jako centrum wyszukiwania informacji. Propagujemy czytelnictwo poprzez konkursy, wystawy tematyczne, plansze, gabloty czytelnicze, zajęcia z edukacji czytelniczej oraz spotkania z autorami.

GODZINNY OTWARCIA BIBLIOTEKI:

PONIEDZIAŁEK: 7.45 – 14:00

WTOREK: 7.45 – 14:30

ŚRODA: 7.45 – 14:30

CZWARTEK: 7:45 – 15.00

PIĄTEK: 7:45 – 14.00

Biblioteka Szkolna współpracuje z Miejską Biblioteką  Publiczną (zwłaszcza z Filią Dziecięcą i Filią Książki Mówionej) oraz z Biblioteką Pedagogiczną we Włocławku. Nasi uczniowie biorą udział w lekcjach bibliotecznych, w warsztatach czytelniczo – literackich, plastycznych, profilaktycznych, w spotkaniach z pisarzami, w przedstawieniach teatralnych oraz przystępują do konkursów, które organizują biblioteki.  W roku szkolnym na terenie biblioteki organizowane są różne konkursy, m.in. konkursy plastyczne, konkurs czytelniczy klas I – III i IV – VI oraz konkurs na najlepszego czytelnika klas I – III  i IV – VI. W bieżącym roku w ramach projektu „Książki naszych marzeń” biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o 173 pozycji na kwotę 2700zł.