Menu

Informacje

Polecamy strony

Mam talent

Drodzy nauczyciele i uczniowie!

Zachęcamy Was do prezentacji swoich zainteresowań, pasji, talentów i hobby na szkolnej stronie internetowej www.sp10wloclawek.pl w zakładce „Mam talent”. Aby prezentować swoje hobby i pasje należy przesłać  e-mail na adres mamtalent10@onet.pl , e-mail powinien zawierać następujące informacje:

Imię i nazwisko

Klasa

Opis Twojego zainteresowania, hobby:

- jakie to hobby,

- od ilu lat trwa,

- opis kolekcji ( jeżeli coś zbierasz)  lub rodzaju zainteresowania  ( np. taniec, sport, pisanie wierszy, fotografowanie itp.),

- zdjęcia ( max. 3 zdjęcia),

- sukcesy w tej dziedzinie (np. dyplomy, nagrody, inne osiągnięcia).

W czerwcu 2013 roku jury ( uczniowie i nauczyciele) wybierze zwycięzców w 3 kategoriach:

I   kategoria – klasy 0 – III

II  kategoria – klasy IV – VI

III kategoria – nauczyciele

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU I PREZENTOWANIA SWOICH TELENTÓW !!!


 

 

 

Nazywam się Ksawery Achrem i jestem uczniem klasy II d. Moją pasją  jest judo, które trenuję od 2010 r. w Miejskim Klubie Sportowym "Olimpijczyk".

Zajęcia prowadzone są pod okiem trenerki p. Anety Szczepańskiej - wicemistrzyni olimpijskiej z Atlanty z 1996 r. oraz trenera p. Romana Stawisińskiego.

    

Judo, to sztuka walki powstała w Japonii, skoncentrowana na walce wręcz przez stosowanie chwytów.Ćwiczymy też pady i rzuty.

Zajęcia prowadzone są w urozmaiconym trybie, m.in. mnóstwo ćwiczeń ogólnorozwojowych. 

Trening judo rozwija siłę oraz wyrabia formę i zmysł równowagi. Uczy strategii walki oraz walki w bezpośrednim kontakcie ze stawiającym opór przeciwnikiem.

Chętnie uczestniczę w zajęciach, które odbywają się kilka razy w tygodniu. Biorę również udział w zawodach i mam na swoim koncie pierwsze sukcesy, które są dla mnie motywacją do dalszych ćwiczeń i cieszą moich najbliższych. 

Ksawery Achrem klasa 2 d

    

 


Nazywam się Zuzanna Bartczak,jestem uczennicą klasy 5b . Moją pasją jest taniec disco dance oraz hip-hop. Trenuję go od 2008 roku . Od 4 lat trenuję w Judyta Witkowska-dance studio. Zajęcia prowadzone są pod okiem trenerki Judyty Witkowskiej oraz Sylwii Sierakowskiej. Chętnie uczestniczę w zajęciach , które odbywają się cztery razy w tygodniu . Taniec daje mi mnóstwo korzyści , poprawia równowagę , pozwala poznać swoje ciało. Biorę również udział w zawodach i mam na swoim koncie wiele sukcesów . Jednym z nich jest udział na mistrzostwach świata w Czechach w Liberec. Zdobyłam tam  2 miejsce w hip-hopie w duecie ,2 miejsce z mini formacją JWDS oraz 5 miejsce w solo disco. 21 listopada 2015 byłam na turnieju tańca sportowego o Mistrzostwo Mokotowa gdzie zdobyłam 2 miejsce w solo disco ,2 miejsce w solo hip-hop oraz 2 miejsce w duecie hip-hop.  Osiągnięte sukcesy są dla mnie motywacją do dalszych ćwiczeń i ciężkiej pracy.                                                     

 

 

 


Nazywam się Ela Kacprowicz. Chodzę do kl.5 b. 

Moimi pasjami jest muzyka i miłość do zwierząt a szczególnie do koni. Muzyka towarzyszyła mi od najmłodszych lat. Od okresu kiedy stawiałam pierwsze kroki, w domu jest wideo na którym widać jak próbuję tańczyć. W wieku pięciu lat  po pokazie muzycznym nauczycieli ze szkoły muzycznej w moim przedszkolu, zapragnęłam nauczyć się grać na fortepianie. Pani podpowiedziała mojej mamie by posłać mnie do ogniska muzycznego, gdzie rozpoczęła się moja przygoda z muzyką. Razem z bratem przy każdej okazji i spotkaniach rodzinnych zachęcamy do wspólnego świętowania, grając na instrumentach. Ja na fortepianie, a brat na kontrabasie.   

Spośród wszystkich zwierząt domowych najbardziej lubię konie. Często miałam okazję posłuchać wspomnień mamy o zajęciach Jej dziadków w gospodarstwie oraz przyglądać się obrazowi, który wisi u mnie w domu. Moje marzenie o jeździe konnej spełniło się. Moja mama dotrzymała obietnicy i co roku jestem uczestniczką obozów jeździeckich. Cieszę się bardzo ze swoich osiągnięć. Jeszcze nie wiem, być może, będę miała całe życie kontakt z tym bardzo mądrym zwierzęciem. 


   Warszawa, 19 sierpnia 1944 r.

            Kochana Mamusiu!

 

 Jest wieczór. Mam wolną chwilę, bo na dziś nie ma już żadnej poczty do przeniesienia. Przede wszystkim chcę Ci powiedzieć , że jestem zdrowy . Do tej pory nie drasnęła mnie żadna kula. Schudłem tylko trochę, bo z zaopatrzeniem jest gorzej niż jeszcze tydzień temu. Nic to. Wkrótce to się skończy , a wtedy … Pójdziemy do naszej ulubionej cukierni. Teraz siedzimy tu w piątkę . Znasz ich wszystkich, bo to chłopaki z Brackiej. Jest z nami sanitariuszka Wandzia. Opiekuje się Rysiem i Wesołym. Dostali odłamkami dzisiaj rano, kiedy biegli z meldunkami na Świętokrzyską. Wandzia mówi, że się wyliżą. Ryba pichci coś na prymusie. Chyba znowu pluj-zupę. Smagły usiłuje naprawić sobie buty, bo mu się zupełnie rozlazły. Nie wiem, czy coś z tego będzie, a buty to przecież podstawa w naszym fachu. Musicie wiedzieć , że bardzo się cieszę, bo noszę biało-czerwoną opaskę z lilijką. Jak wszyscy z naszej poczty .    

      Pewnie widziałaś wczoraj amerykańskie fortece. Z początku wszyscy cieszyliśmy się jak wariaci. Myśleliśmy, że poprawi się nasz stan posiadania . Ciągle przecież brakuje i brakuje nam broni, amunicji, opatrunków i lekarstw . Niestety, ten przeklęty wiatr sprawił, że część ładunku spadła po niemieckiej stronie. Pocieszeniem jest to, że świat dowiedział się o nas. Niech wszyscy wiedzą, że tak łatwo skóry nie sprzedamy. Mamo! Ciągle myślę, co z Wami. Czy jesteście zdrowe, czy macie z Basią co jeść?

      Gdybyście miały opuścić miasto, zostawcie wiadomość na murze.

      Dbajcie o siebie. Ściskam i całuję

                                                                      Wasz Józek

Aleksandra  Walentynowicz/ Opiekun p. Joanna Wojciechowska, nauczyciel język polskiego                     

Praca nagrodzona I miejscem w konkursie „List powstańca” zorganizowany przez Urząd Marszałkowski.