pomoc
 Szkoła Podstawowa 10 we Włocławku
Wtorek 21 września 2021 r. Imieniny obchodzą Hipolit, Mateusz, Daria
WLOCLAWEK WEATHER

Rządowy program „Dobry start". 

Toruń, 29 czerwca  2021 r
Szanowni Państwo,
od 1 lipca 2021 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Toruniu będzie realizował rządowy program „Dobry start".
Od roku szkolnego 2021/2022 tzw. 300+  dla ucznia w ramach programu „Dobry Start”  będzie obsługiwane i wypłacane przez ZUS. Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. tylko elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Emp@tia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość. Co ważne świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy wskazany we wniosku, a decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń 300+ będą przekazywane w formie elektronicznej
W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia,  a w przypadku uczniów z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24 lat.
Pracownicy ZUS w placówkach Zakładu będą pomagali zainteresowanym osobom
w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie 300+. Pomoc otrzyma  każdy, kto tylko tego będzie potrzebował. W tym celu pracownicy Zakładu będą także w razie potrzeby pełnić dyżury w wybranych jednostkach terenowych urzędów miasta, gminy, Poczty Polskiej i KRUS. 

 

 

Z wyrazami szacunku

Wanda Stróżyk

Zastępca Dyrektora Oddziału

ZUS w Toruniu

http://www.sp10wloclawek.pl/download/1625422775.pdf
 
                                                                                                                               

Samba-AnaCom sp. z o.o. PCK Włocławek Centrum Edukacji Obywatelskiej