Niedziela 28 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Waleria, Ludwik, Paweł

Spotkanie ze Strażą Miejską

W ramach działań profilaktycznych w naszej szkole odbyło się spotkanie , na którym zostały poruszone tematy związane z bezpieczeństwem uczniów w różnych życiowych sytuacjach oraz zapoznanie się klas młodszych z pracą funkcjonariusza Straży Miejskiej na co dzień. Prowadzący spotkanie Pan naczelnik Piotr Siębida oraz Pani Elżbieta Rybicka zwrócili uwagę na zasady bezpieczeństwa, które należy zachować w różnych niebezpiecznych dla ucznia sytuacjach,. Nasi goście podkreślili również jakie niebezpieczne sytuacje mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami. Uczniowie podziękowali prowadzącej za wartościową i interesującą prelekcję, zapewniając, że wynieśli z niej wiele cennych informacji. Wiedzą już jak postępować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, kogo powiadamiać w nagłych wypadkach, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.