Czwartek 28 marca 2024 r. Imieniny obchodzą Aniela, Sykstus, Joanna

Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia

Każdego roku w dniu 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia - to święto wszystkich tych, którzy za swoje powołanie uznali niesienie pomocy drugiemu człowiekowi w trudnym czasie choroby. Prawie każdy z nas w jakimś stopniu powierza lub powierzała swoje zdrowie lub życie lekarzom i pielęgniarkom. Szczególnie w tak trudnym okresie pandemii praca służby zdrowia jest szczególnie lub powinna być doceniana. Rok temu prowadziliśmy szkolną akcję ,,Jesteśmy wdzięczni-Podziękowania dla Medyków”. Uczniowie przygotowywali  zupełnie bezinteresownie swoje laurki- podziękowania dla wszystkich tych, którzy byli związani z walką z koronawirusem.
Minął rok, a oni wciąż walczą. Są już zmęczeni i często wyczerpani, tak jak i  my. Okażmy im szacunek.
W  tym  dniu- 7 kwietnia DZIĘKUJEMY  wszystkim tym, którzy pracują bezpośrednio i pośrednio w służbie zdrowia. Nasze podziękowania kierujemy  szczególnie do Rodziców naszych uczniów- lekarzy, pielęgniarek, salowych, stomatologów, ratowników medycznych. Pamiętamy tu także o naszej szkolnej pielęgniarce- p. Monice, która zawsze służy pomocą dzieciom i pracownikom SP 10.
DZIĘKUJEMY  i życzymy dużo ZDROWIA i wytrwałości. Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 10.