Sobota 20 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Agnieszka, Teodor, Czesław

Akcja szkolnego wolontariatu ,,Wymiana ciepła"

Akcja szkolnego wolontariatu  ,,Wymiana ciepła"

Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 we Włocławku przyłącza się do akcji ogólnopolskiej „Wymiana ciepła”. Jest to akcja zorganizowana po to, aby dzielić się ciepłymi ubraniami z potrzebującymi. W związku z tym udostępniamy punkt „Wymiana ciepła” w którym postawiony jest wieszak, na który można powiesić ciepłą odzież np. kurtki, swetry lub polary oraz pozostawić akcesoria jesienno-zimowe np. czapki, szaliki, rękawiczki tak bardzo potrzebne w zimne i mroźne dni. Powiesić może każdy tak samo jak każdy potrzebujący może z nich skorzystać i bez skrępowania wziąć z punktu „Wymiana ciepła” potrzebną mu odzież. Wymiana ciepła to jeden ze sposobów przekazywania ciepłej energii. Akcja ta została zapoczątkowana przez mieszkańca Budapesztu i w ciągu kilkudziesięciu pierwszych godzin zaowocowała pojawieniem się ponad 200 wieszaków z ciepłymi ubraniami dla potrzebujących na terenie Węgier. Teraz akcja rozprzestrzenia się na terenie Polski. Zapraszamy rodziców do zimowych ,,porządków" w szafie, przyniesienie niepotrzebnych już zimowych rzeczy i powieszenie ich na szkolnym wieszaku, który będzie znajdował się przy wejściu do naszej szkoły ( od strony szatni). Prosimy aby odzież była niezniszczona, czysta, wyprana.