Piątek 03 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Nina, Aleksander - Święto Konstytucji 3-Maja

4B w Sądzie Rejonowym we Włocławku

W dniu 19 kwietnia uczniowie klasy IV B uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego we Włocławku. Celem wycieczki było poznanie systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce, bezpośrednie przebywanie na sali sądowej , doświadczenie emocji wywołanych uczestnictwem w rozprawie (symulowanej), poznanie przebiegu procesu sadowego oraz roli prawa w życiu obywatela. Na spotkanie przybyła sędzia Izabela Onasz- Figas, która zaprosiła uczniów do jednej z sal rozpraw. Sędzia zapoznała uczniów z przebiegiem rozprawy sadowej, wskazała miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokatów, świadków, etc. W trakcie spotkania uczniowie mieli okazje uczestniczyć czynnie w rozprawie symulowanej na podstawie bajki o „ Czerwonym Kapturku”. Uczestnictwo w sprawie dostarczyło wiele emocji. Z wycieczki każdy mógł wyciągnąć coś dla siebie i z sądu wszyscy wychodziliśmy zadowoleni i z poczuciem dobrze spędzonego czasu.