Poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Piotr, Robert, Bogusław

MÓZGOMANIA - Światowy Tydzień Mózgu w SP 10

W ramach święta mającego na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu, pracownicy biblioteki szkolnej zorganizowali w czytelni stoiska z licznymi grami planszowymi. W ofercie są również quizy, rebusy, krzyżówki i zagadki dostępne w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. Bibliotekarze zachęcają również do gimnastyki mózgu nad „sałatką z lektur szkolnych” i/lub do udziału w pogadance z użyciem metody aktywizującej „burza mózgów”  na temat dbałości o nasz umysł (tu: regularne badania, zbilansowane odżywianie, aktywne spędzanie czasu wolnego, rozwój intelektualny, unikanie używek i odpowiednio długi sen).
Zapraszamy do wspólnej, trzydniowej zabawy (od środy do piątku, tj. 13 – 15. 03.)) w czytelni biblioteki szkolnej wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły podczas krótkich i długich przerw, a także w czasie godzin wychowawczych. Bardzo mile widziani są również dyrektorzy, pedagodzy, psycholog, logopedzi, pracownicy administracji oraz obsługa szkoły.
TRENUJMY SWÓJ MÓZG NA WESOŁO!