Piątek 03 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Nina, Aleksander - Święto Konstytucji 3-Maja

RAJD Z LATARKAMI - 2023

W środę 15 listopada 2023 roku, około 200 dzieci z włocławskich szkół i przedszkoli wzięło udziału w 33. "Rajdzie z latarkami", zorganizowanym z okazji rocznicy niepodległości. Organizatorami wydarzenia był Włocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych oraz Zespół Szkół nr 8 we Włocławku.
Trasa grupy to: Stary Rynek, most Marszałka Rydza Śmigłego, ulica Lipnowska, ulica Obrońców Wisły 1920 r., Pomnik Poległych Obrońców Wisły, punkt widokowy, pomnik przyrody „Dąb Zawiślak” Wzgórze Św. Gotarda 132,52 m n.p.m., kościół pw. NMP Królowej Polski, Dąb Pamięci mjra Józefa Chmury zamordowanego w Charkowie przez NKWD, Szkoła Podstawowa nr 8 ul Willowa (ognisko), ulica Grodzka, most Marszałka Rydza Śmigłego, Bulwary Marszałka Józefa Piłsudskiego - 9 km.