Wtorek 30 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Marian, Katarzyna, Jakub

Szkolne Koło Wolontariatu

,,Szkolne Koło Wolontariatu" Szkolne Koło Wolontariatu nie próżnuje. Działamy i będziemy działać w różnych obszarach życia społecznego. Chcemy nieść ludziom uśmiech, pomoc i nadzieję, iż dobre uczynki popłacają. W dniu wczorajszym i dzisiejszym uczniowie kl. 8b oraz 8c złożyli wizytę we Włocławskim Centrum Wsparcia Społecznego na ulicy Piekarskiej oraz w DPS na ulicy Nowomiejskiej. Z prezentami i dobrym humorem uczniowie odwiedzili przebywające tam osoby. Rozmowom między młodzieżą a starszym pokoleniom nie było końca. Przy kawie, herbacie i ciasteczkach młodzież poznała bliżej losy poszczególnych ludzi, zaprzyjaźniła się z nimi, opowiedziała o sobie , o swoich planach na przyszłość. Podzieliła się również swoimi troskami i otrzymała mądre rady doświadczonych życiem starszych osób. Już teraz przygotowujemy dla wszystkich gości spotkanie z poezją, gdzie będą recytowane przepiękne wiersze księdza J. Twardowskiego oraz Wisławy Szymborskiej. Przyjaźń to ważna sprawa a jeśli zaprzyjaźniają się dwa pokolenia to należy tą przyjaźń szczególnie pielęgnować.