Poniedziałek 20 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Aleksander, Bernardyn, Bazyli

ANDRZEJKOWE ZABAWY

Dnia 25 listopada w Dziesiątce odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Oprócz stałych atrakcji takich, jak: „czadowa muza”, super nagłośnienie, światła błyskowe i dymy, tym razem zorganizowano dodatkowe, tzn. wróżby andrzejkowe.

Wróżby przygotowały i prowadziły, pod opieką p. Sikorskiej, uczennice z kl. V a, VI b członkinie Samorządu Uczniowskiego. Pierwszą niespodzianką przygotowaną przez dziewczyny było losowanie serc z numerami. Każdy uczestnik zabawy przypinał sobie „numerek”, a następnie szukał partnera do tańca z identycznym serduszkiem. Nie wszyscy byli na tyle odważni, aby zatańczyć z osobą, którą wybrał im los. Kolejne wróżby to: przekuwanie serc z imionami przyszłych partnerów życiowych; wyciąganie losów aby dowiedzieć się co wydarzy się wkrótce. Śledząc przebieg zabaw można było usłyszeć, że wkrótce wyjedzie ktoś w podróż dookoła świata, inny wystąpi w telewizji, a jeszcze inny spędzi życie u boku Kasi. Wszystkim wróżbą towarzyszył śmiech i rozbawienie, co świadczy o tym, że uczniowie naszej szkoły potrafią świetnie się bawić, a ponadto wiedzą, że wróżby należy traktować nie całkiem serio.

Dodatkowo chętni uczniowie wraz z wychowawcami, mogli zorganizować andrzejki w swoich salach lekcyjnych. Z możliwości tej skorzystały między innymi klasy: V b, V d, V c. Spotkania te były okazją do miłego spędzenia popołudnia z rówieśnikami i wychowawcą oraz zintegrowania zespołów klasowych podczas wróżb i zabaw andrzejkowych. Po wróżbach i konsumpcji w salach wszyscy schodzili do sali gimnastycznej aby tam bawić się tańcząc.

Zabawa była przednia, stwierdzają to zgodnie uczniowie oraz czuwający nad ich bezpieczeństwem opiekunowie. Niech żałują ci, których zabrakło na tej imprezie.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria