Piątek 03 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Nina, Aleksander - Święto Konstytucji 3-Maja

Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole!!!
W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły przygotowali pokaz mody i symboli narodowych związanych z wylosowanym wcześniej państwem. Glownym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Na naszym pokazie „ Fashion Show” nie moglo zabraknąć kolorowej Hiszpanii, gorącej Grecji i Włoch, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Turcji, Ukrainy, Czech i oczywiście tez Polski. Podczas pokazu uczniowie prezentowali charakterystyczny ubiór dla danego państwa, plakaty, flagi, a nawet coś kulinarnego. Zwycięzcami zostały klasy: 4 B i 5 B, drugie miejsce zajęły klasy: 7 a i 4 a, trzecie miejsce klasy 6 a i 6b oraz wyróżnienie zostało przyznane dla klasy 5a. Konkursowi towarzyszyły wielkie emocje, ale równocześnie dobra zabawa. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!
Film dostępny jest pod linkiem:  Europejski Dzień Języków Obcych - SP 10 - YouTube