Poniedziałek 20 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Niezwykłe Jasełka

Dnia 3.01.2010 w Parafii najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na Zawiślu młodzież ze SP 10 z Włocławka, wystawiła „Baśniowe Jasełka”. Był to czas wspólnego zatrzymania i pochylenia nad tajemnicą i cudem Bożego Narodzenia. Jak powiedział jeden z uczestnikow: byłyty to niezwykłe jasełka. Połączone zostały trzy główne dziedziny sztuki: teatr, śpiew i taniec. Na nie jednej twarzy dało się zauważyć wzruszenie a nawet dorośli, ze wzruszenia uronili nie jedną łze. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 zostały przygotowane przez s. Ewe Wójcik, oraz O. Przemysława i Łukasza. Jak powiedział O. Przemek: chcemy aby nasza praca katechetyczna była widoczna, nie tylko w szkole czy na terenie naszej naszej parafii, ale również aby jak najlicznniejsza rzesza Wlocławian dowiedziała się o naszych artystycznych staraniach. Liczymy iż tym występem rozpoczniemy serię spektaklów, aby ukazać wszystkim ludziom, iż Boga można chawlić poprzez śpiew, taniec i grę aktorską. Swoją wdzięczność wyraził również ks. Teodor Lenkiewicz. Życzył: aby młodzi artyści tak dalej rozwijali swoje talenty i mogli dalej ukazywać wiernym owoce swojej pracy. Na koniec jasełek wierni, którzy bardzo licznie zgromadzili się w świątyni na Zawiślu, gromkimi brawami podziękowali młodym artystom, a śpiew kolędy Gdy śliczna Panna odprowadzał wszystkich do domów, aby każdemu przekazać radosną nowinę o Bożym Narodzeniu.