Poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Piotr, Robert, Bogusław

Szkolny Konkurs Historyczny

W tym roku Święto Konstytucji postanowiliśmy uczcić w nietypowy sposób. 26 kwietnia został zorganizowany w naszej szkole konkurs wiedzy dotyczący Konstytucji 3 Maja. Sześć trzyosobowych drużyn z klas siódmych i ósmych odpowiadało na pytania dotyczące tego ważnego w historii naszego kraju wydarzenia. Dzięki znakomitemy przygotowaniu uczniów do tej rywalizacji przypomniano m.in. twórców Konstytucji, jej postanowienia oraz znaczenie tego dokumentu dla Polski i Polaków. Komplet punktów zdobyła klasa 7c i zajęła I miejsce, na II miejscu uplasowała się klasa 7b, a  III miejscem podzieliły się klasy 8b i 8c. To niewątpliwie była ciekawa i potrzebna lekcja historii.Uroczystość uświetniły występy naszego chóru oraz zespołu tanecznego, a wiersze o tematyce patriotycznej recytowały uczennice klasy 8b-Alicja Bajek i Maja Dudzińska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i zdolności artystycznych.
Uroczystość przygotowały -Danuta Kołosowska,Elżbieta Świecimska, Iwona Łaskarzewska i Joanna Karwat, a dekoracje są dziełem Pana Mirosława Traczyka.