Sobota 27 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Felicja, Teofil, Zyta

Tydzień Mózgu 2024

TYDZIEŃ MÓZGU 2024 W tygodniu 11-17.03. zajmowaliśmy się MÓZGIEM ludzkim. Lekcje wychowawcze, biologii, edukacji wczesnoszkolnej, w-f posłużyły do uzyskania różnych ciekawych informacji na jego temat .Łamigłówki, zagadki i różne gry umilały nam długie przerwy w bibliotece szkolnej. Podczas ,,śniadaniówek” mogliśmy usłyszeć przykłady muzyki binauralnej, która pomaga w koncentracji uwagi i wspomaga naszą pamięć. Jest to szczególnie przydatne w pracy w domu. Zakładamy słuchawki na uszy lub nie , siadamy w ustronnym miejscu-włączamy muzykę i ….nauka ,,prawie sama wchodzi do głowy”. Na lekcjach plastyki uczniowie przygotowywali prace pt. ,,Mój sposób na relaks”- najciekawsze zostaną wywieszone na korytarzu, na parterze. ,,Milionerzy” to szkolne rozgrywki pamięciowe podczas niektórych zajęć. Dzieciaki różnych klas wychodziły na spacery w celu dotlenienia się, wszak pogoda nam sprzyjała. Mózg to nasz komputer, o który należy szczególnie dbać. Podczas zajęć warsztatowych w środę na godzinach wychowawczych kl. 6 i 7 spotkały się z uczennicami LZK. W ramach ich udziału z Olimpiadzie ,,Zwolnieni z Teorii”, realizują one projekt pt. ,,Zielone oblicze”. Tematyka warsztatów wpisała się w obchody Tygodnia Mózgu, bowiem dotyczyła zdrowego trybu życia, w tym dbania o nasze ciało-mózg.