Sobota 27 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Felicja, Teofil, Zyta

XIX KAMPANIA BIAŁYCH SERC - PODSUMOWANIE

XIX KAMPANIA BIAŁYCH SERC  - PODSUMOWANIE

XIX KAMPANIA BIAŁYCH SERC-podsumowanie

I dobrnęliśmy do końca kolejnej edycji  Kampanii -Protestu przeciwko Narkotykom i Przemocy, również tej wobec zwierząt. Wszystko rozpoczęło się przy okazji uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Szkolni  aktorzy ogłosili rozpoczęcie Kampanii Białych Serc. Symbolem naszego uczestnictwa były udekorowane białymi sercami okna, korytarze, które zostały  przygotowane przez  uczniów   kl. I-VIII-  przy okazji rozmów na różnych lekcjach.                          Podczas muzycznych przerw dzieci mogły usłyszeć , zapoznać się z utworami muzycznymi wybitnych twórców, którzy z powodu uzależnień od alkoholu, narkotyków przedwcześnie zmarli. Jeszcze przez kilka najbliższych dni będzie ona rozbrzmiewała ze szkol. radiowęzła.
Skorzystaliśmy także z propozycji organizatorów i zorganizowaliśmy akcję -„DOPALAM SIĘ ZDROWO”- owoce jako zdrowy dopalacz dla organizmu. Tutaj banan był naszym dopalaczem, chętnie ,,spałaszowanym” po szkolnym obiedzie.
Szkol. koło PCK i Wolontariat w ramach obchodów Dnia Zwierząt i ,,Białej Łapki” zbierało karmę dla zwierząt, którą przekazano do schroniska.
Mamy zamiar przeprowadzić jeszcze debatę pt. „DEBATA MŁODYCH O MŁODYCH”, w której udział wezmą uczniowie , którzy pod okiem obserwatorów  (nauczycieli)- będą debatować  o swoich problemach i sami spróbują znaleźć na nie rozwiązania.
Przy okazji zbliżających się:  Dnia Wszystkich Świętych i Święta Zmarłych zapraszamy Was do  porządkowania zaniedbanych grobów osób NN, którzy nie mają już swoich bliskich. Zgrabmy liście, zapalmy znicz, pomyślmy o nich chwilę.
Do zobaczenia za rok- KAMPANIO BIAŁYCH SERC!
                                Zapraszamy do oglądania zdjęć.