Środa 15 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Zofia, Jan, Izydor

Zakończenie Tygodnia Praw Człowieka, Dziecka, Osób z Niepełnosprawnością

W środę, 14 grudnia gościliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości- Państwo  Małgorzatę  i Dariusza Waszkiewicz. Ukazali oni naszym uczniom kl. V-VIII (delegacjom), że mimo niepełnosprawności można żyć pełnią życia, tworzyć wielkie rzeczy i pomagać innym. Nieważne jak wyglądasz- czy jesteś szczupły, niski, czy nosisz okulary, aparat słuchowy- jesteśmy tacy sami, czujemy to samo-radość, szczęście, smutek, żal. Różni- a jednak tacy sami. Dlatego nie należy wyśmiewać, krytykować  inności, bo wtedy bardzo ranimy. Pani Małgorzata opowiadała o swoich ograniczeniach wynikających z porażenia mózgowego. Stopami wykonuje ona większość czynności  niezbędnych w życiu- takie jak: pranie, prasowanie, przyszywanie guzików oraz ….. malowanie obrazów. Podziwialiśmy już namalowane prace oraz obserwowaliśmy powstawanie dzieła malarskiego, które zostało podarowane  do gabinetu pedagogów.
To była niesamowita lekcja dobroci i empatii, wzruszeń i ciepła oraz tolerancji. Zostanie na długo w naszej pamięci i sercu.