Wtorek 19 marca 2024 r. Imieniny obchodzą Józef, Bogdan, Marek

Wolontariat w Szkole nr 10.

Szkolne Koło Wolontariatu z inicjatywy uczniów i nauczycieli naszej szkoły działa prężnie od kilku lat. Głównym celem jego działalności jest aktywizowanie uczniów do działań na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego.Wolontariat rozwija także zainteresowania uczniów, umiejętności społeczne, a przede wszystkim niesie ze sobą wiele wartości wychowawczych, kształtujących kreatywność, odpowiedzialność, wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka. W minionym roku szkolnym działaliśmy na wielu płaszczyznach.. I tak:

-Październik: Nawiązanie współpracy z PP nr 12 we Włocławku. Akcja wolontariuszy ,,Jesienne czytanie”.
-Listopad: Nawiązanie współpracy z Domem Pomocy Społecznej dla osób starszych we Włocławku. Spotkanie w ramach akcji  ,,Rozmowy łączą pokolenia”.
-Grudzień: Gościliśmy i wykonywaliśmy ozdoby świąteczne wraz z osobami z DPS we Włocławku. Przeprowadzenie akcji pod tytułem ,,Weź nie pytaj, weź mnie przytul...” w ramach polepszenia  relacji międzyludzkich.
-Styczeń: Zbiórka  zabawek i artykułów chemicznych na rzecz Domu Małego Dziecka i Ośrodka Wychowawczego prowadzonego przez Siostry Misjonarki we Włocławku.
                                                                                                                          -- Marzec: Udział młodzieży w przedsięwzięciu w ramach ogólnopolskiej akcji ,, Życzliwy Włocławek”-część druga

Udział młodzieży klas ósmych  w akcji Flesz-mob w Centrum Handlowym Tesco.
Pomoc uczniów w pracach na rzecz biblioteki szkolnej