W bieżącym roku szkolnym SP10 realizowała program profilaktyki antytytoniowej „Bieg po zdrowie” pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Szkolnym koordynatorem programu była pani Marta Szkopińska, która, oprócz pogadanek na godzinach wychowawczych z klasami 4, zorganizowała kilka ciekawych spotkań, prelekcji i warsztatów ze specjalistami w tej dziedzinie.
Uczniowie klas 4a i 4b mieli okazję uczestniczyć w prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną przygotowaną przez psychologa szkolnego- panią Aleksandrą Gołębiewską. Kolejnym wydarzeniem w tym cyklu były warsztaty w dziecięcej filii Biblioteki Publicznej we Włocławku, podczas których dzieci miały okazję wykazać się inwencją twórczą w przygotowaniu plakatów promujących modę na niepalenie tytoniu i e- papierosów.
Program „Bieg po zdrowie” został zakończony spotkaniem z przedstawicielką zawodu medycznego - pielęgniarką ze szpitala w Radziejowie - panią Karoliną Zawacką.