Poniedziałek 28 października 2024 r. Imieniny obchodzą Judyty, Szymona, Tadeusza

DEBATA MŁODYCH

DEBATA  MŁODYCH ,,Czy warto jeść śmieciowe jedzenie?”- w ramach Kampanii Białych Serc

W piątek, 18.10.2024 r. w czytelni szkolnej odbyła się Debata Młodych pt. ,,Czy warto jeść śmieciowe jedzenie?”. Dwuosobowe drużyny z  kl. III- VIII dyskutowały  o fast foodach, polepszaczach smaków znajdujących się  w różnych potrawach, kolorowych słodyczach, napojach i innych niezdrowych pokarmach. Po przedstawieniu różnych argumentów ,,za” i ,,przeciw” jednogłośnie uczniowie przyznali, że nie warto truć się niezdrowym jedzeniem. Przyjemności, poprawę nastroju  można uzyskać w inny sposób. Kolorowe warzywa, owoce odpowiednio przygotowane są świetną sycącą przekąską. Natomiast spacer, książka, muzyka, spotkanie z rówieśnikami przyczyni się do poprawy humoru.

Wniosek z debaty: NIE WARTO JEŚĆ ŚMIECIOWEGO JEDZENIA.

Debatę przygotowały i prowadziły pedagożki szkolne: p. Joanna Dziedzic i  p. Ewelina Skucha-Pastucha