Sobota 27 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Wiktor, Innocenty, Aida

Konkurs informatyczny „Kodujemy w języku Scratch”

W piątek 19 kwietnia 2024r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie informatycznym zorganizowanym przez Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku. Celem Konkursu informatycznego było zainteresowanie uczniów szkół podstawowych zakresem wiedzy informatycznej opartej o obszary programistyczne, edytorskie, graficzne, multimedialne oraz ukierunkowanie myślenia uczniów na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania w dziedzinie informatyki.

Uczniowie w czasie trwania konkursu mieli wykonać trzy zadania kodując przy pomocy programu Scratch. W czasie pracy utrwalali swoje umiejętności w pracy z programowaniem. Po zakończeniu zadań uczniowie mieli przyjemność zapoznać się ze szkołą, jej wyposażeniem, specyfiką i uczniami.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas: 5a, 8a, 8b pod opieką p. Krzysztofa Żywicy