Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Konkurs przedmiotowy z matematyki - Liga Zadaniowa

Sukcesy matematyczne

5 czerwca kilkoro uczniów z naszej szkoły udało się do Szkoły Podstawowej nr 14 aby uczestniczyć wraz z nauczycielami matematyki i rodzicami, w uroczystym zakończeniu Konkursu Przedmiotowego z Matematyki pod patronatem Kuratora Oświaty w Bydgoszczy - Liga Zadaniowa. Uczeń klasy 6 a Adam Łukaszewski (opiekun p. Anna Kwiatkowska) odebrał nagrodę za zajęcie III miejsca, a uczennice: Matylda Chojnacka 5b i Kornelia Jóźwiak 6b (opiekun p. Jolanta Sikorska) zostały wyróżnione, wszyscy w kategorii klas szóstych.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku uczeń klasy 7a Jakub Łukaszewski, pod opieką p. Jolanty Sikorskiej zdobył w tym konkursie, w kategorii klas siódmych, II miejsce, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego i osiągnął tytuł laureata uprawniający go do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Natomiast w bieżącym roku szkolnym Jakub zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego KO z Matematyki i uzyskał tytuł finalisty. Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów, zwłaszcza Jakubowi w nowej szkole.

Jolanta Sikorska