Piątek 18 października 2024 r. Imieniny obchodzą Juliana, Łukasza, Bogumiła

Ogólnopolski Tydzień Kariery - Spotkanie z dogoterapeutą

17 października w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery ,,Pasja - Motywacja- Odwaga" odbyło się spotkanie z dogoterapeutą. 🐶
Dogoterapia, zwana również kynoterapią, to szeroki termin, który można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich, określana skrótem AAA (Animal Assisted Activities) to zbiór różnego rodzaju aktywności w towarzystwie zwierzęcia. Są to wszelkie zajęcia edukacyjne, które poszerzają wiedzę o zwierzętach i uświadamiają słuchaczy o ich dobrostanie.
Drugi rodzaj terapii, ten częściej omawiany i budzący więcej emocji, określany jest skrótem AAT (Animal Assisted Therapy). Jest to terapia w asyście zwierzęcia, do której potrzebne są odpowiednie uprawnienia. Przeprowadza ją zarówno dyplomowany terapeuta, jak i specjalnie przeszkolony do tego pies. Dogoterapia musi posiadać jasno określony cel i być profesjonalnie monitorowana.