Niedziela 28 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Waleria, Ludwik, Paweł

SĄD REJONOWY WE WŁOCŁAWKU

SĄD REJONOWY we WŁOCŁAWKU Sąd Rejonowy we Włocławku- właśnie tam klasa 8b została zaproszona do wzięcia udziału w ,,prawdziwiej rozprawie cywilnej.”. Sędzia, prokurator, strona oskarżona i pokrzywdzona -w takie właśnie role wcielili się nasi uczniowie. Dzięki uprzejmości pana Sędziego Rafała Romantowskiego młodzież mogła na własnej skórze wczuć się w rolę w.w.osób. To naprawdę ciekawe doświadczenie. Warto podkreślić, iż sędziowie-uczniowie przybrali togi i autentycznie zadawali pytania oraz musieli podjąć decyzję co do wyroku w sprawie.. Oprócz tego pan Sędzia Rafał Romantowski, omówił szczegółowo proces przebiegu spraw cywilnych a także zapoznał uczniów z zawodem adwokata, sędziego. Oczywiście była trema, ale uczniowie klasy 8b doskonale sobie poradzili. Bardzo dziękujemy za to jakże ciekawe doświadczenie.