Czwartek 09 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Grzegorz, Katarzyna, Karolina

23 .02. - Światowy Dzień Walki z Depresją

Jego celem  jest upowszechnienie wiedzy na temat zaburzeń depresyjnych. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać i leczyć, pomoże zmniejszyć lęk i mity związane z tą chorobą, może także  zachęcić więcej osób do szukania pomocy.
Nasza szkoła też włączyła się w jego obchody. Połączyliśmy je z Dniem Bezpiecznego Internetu. Bowiem często treści wypływające z neta przyczyniają się do pogorszenia nastroju- depresji. Mowa tu o hejcie, cyberprzemocy. Uczniowie rozmawiają   podczas   różnych  lekcji nt swojego samopoczucia, reagowania, gdy ktoś lub sami  gorzej się czują, oglądają filmiki oraz zapoznają się ze sposobami zaradzenia problemom, nr  telefonów zaufania. Rodziców/ opiekunów zapoznajemy z podstawowymi informacjami dot.  depresji (poprzez e-dziennik).
Depresja to jedna z najbardziej popularnych chorób, która w znaczący sposób utrudnia funkcjonowanie ludzi w społeczeństwie, a także jest przyczyną niesprawności i niezdolności do nauki, pracy. Szybkie tempo życia, stres, nadmiar obowiązków czy też brak zrozumienia, wsparcia ze strony najbliższych, sprawiają, iż na depresję zapadają nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci.” Depresja jest uleczalna, choć może nawracać. To choroba, która nie zna płci, wieku, rasy, pochodzenia. Na depresję chorują kobiety, mężczyźni, osoby starsze, kobiety po porodzie, dzieci i młodzież. W przypadku dzieci i młodzieży depresja ma niestereotypowy przebieg. Zachorowania w tej grupie wiekowej rosną lawinowo. Dlatego chcemy uwrażliwiać nas samych, rodziców, opiekunów, do szybkiego reagowania.

JEŚLI  WIDZISZ, ŻE KTOŚ Z TWOICH BLISKICH OD DŁUŻSZEGO CZASU   JEST PRZYGNĘBIONY, MA KŁOPOTY  ZE  SNEM, NIE MOŻE JEŚĆ, NIC GO NIE CIESZY ….

REAGUJ!

Dyżury szkolnych specjalistów:
Psycholog-                                                          Pedagodzy szkolni:
 p. Patrycja Jasińska                     p. Kamila Twardowska   p. Joanna Dziedzic
Pon.  16:00-17:00                                                 8:00-16:00
Wt.     8:00- 15:00                                                -----//------
Śr.      8:00- 13:00                                                 -----//------
Czw.   ----------------                                              ------//-----
Piąt.     ----------------                                             ------//-----