Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

3c w Goreniu

Dnia 30 września 2020 r. z okazji Dnia Chłopca uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą p. Dorotą Goldewicz oraz p. Kamilą Twarowską wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Przyrodniczej w Goreniu Dużym. Dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych dotyczących wypieku bułek, podczas których poznały historię powstawania chleba oraz nauczyły się rozróżniać i rozpoznawać rodzaje zbóż. Podczas zajęć każdy z uczestników wyrabiał i formował swoje bułeczki. Innym i bardzo pouczającym punktem programu było spotkanie z miejscowym pszczelarzem, który ciekawie opowiadał o życiu i zwyczajach pszczół. Była również okazja do degustacji różnych gatunków miodu oraz do własnoręcznego wykonania świecy z wosku pszczelego. Na terenie Zielonej Szkoły dzieci mogły ponadto korzystać z wielu atrakcji, m.in. placu zabaw, boiska do gry w piłkę siatkową i nożną. Niewątpliwie jednak najwięcej zainteresowania wzbudziły zwierzęta znajdujące się w mini ZOO. Ciekawą atrakcją okazała się również przejażdżka po okolicy Zieloną Kolejką, z okien której dzieci podziwiały piękno polskiej wsi. Nasz pobyt - w tym godnym polecenia miejscu - zakończony został pieczeniem kiełbasek przy wspólnym ognisku. Pogoda i humory nam dopisywały, dzięki czemu pierwszą wycieczkę w nowym roku szkolnym uważamy za bardzo udaną!