Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

,,Rozmowy o emocjach ze Starszym Pokoleniem”

,,Rozmowy o emocjach ze Starszym Pokoleniem”- pod takim hasłem odbyło się dziś spotkanie uczniów klasy 8b z mieszkańcami DPS we Włocławku. W piękny słoneczny dzień przy herbacie, poczęstunku, wiosennych kwiatach odbyła się rozmowa młodego pokolenia ze starszym o tematach trudnych, bo traktujących o emocjach tych dobrych i tych przykrych, a także o tym, jak można sobie z nimi radzić. W bardzo serdecznej atmosferze te dwa pokolenia wymieniło się swoimi doświadczeniami, postrzeganiem problemów a także co najważniejsze starsi podopieczni DPS podali recepty na optymizm i sposoby na smutne chwile. Bardzo szybko goście jak i starsze osoby otworzyły się i rzec można ,,zaprzyjaźniły”:) Wiedza osób starszych jest nieoceniona, a ich doświadczenie życiowe i umiejętności radzenia sobie z rożnym problemami warte jest naśladowania.To była bardzo owocna wizyta, która zrodziła sympatię i nowe znajomości. Już wkrótce następne spotkanie, na które zaprosili nas gospodarze. Będą to warsztaty rękodzieła ludowego.Wszyscy wyszliśmy z tej wizyty zadowoleni i optymistycznie nastawieni do życia.