Piątek 10 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Antonina, Izydor, Antoni

" Dziesiątka biega weekendowo"

Pod takim hasłem Szkoła Podstawowa nr 10 we Włocławku zorganizowała I edycję akcji, nad którą patronat objął dyrektor szkoły- Anna Kwiatkowska. Głównym celem jej była promocja biegania jako sposobu na zdrowe, radosne i aktywne spędzenie czasu wolnego z rodziną, sąsiadką, ulubionym kolegą i koleżanką. Poza tym organizatorzy założyli, że akcja ma służyć promowaniu sportu jako czynnika sprzyjającego eliminowaniu zachowań agresywnych, rozładowaniu napięcia i stresu; krzewieniu idei "fair play" propagującej kulturalne zachowanie pod-czas imprez sportowych. Organizatorzy zaprosili uczniów i ich rodziców oraz wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w akcji.
Bieganie odbyło się w parku im. H. Sienkiewicza w sobotę 19 maja godz. 9.00 i w niedzielę 20 maja godz. 10.00. Na mecie zjawili się uczniowie i rodzice z naszej szkoły. Pobiegli niektórzy całymi rodzinami. Najmłodszy uczestnik miał 1,5 roku, a najstarszy 70 lat. Pobiegli też nauczyciele i pracownicy naszej szkoły ze swoimi rodzinami. W pierwszym dniu dwa okrążenia zrobiła p. dyrektor A. Kwiatkowska, a pobiegł z nią poseł na sejm RP - p. Łukasz Zbonikowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, słodycze, przetwory mleczne, napoje.
Inicjatorami i głównymi organizatorami akcji byli p. G. Kobielska, p. U. Zielińska i p. K. Żywica. Ich działania wsparła dyrekcja szkoły i nauczyciele „Dziesiątki”.

Informacje nt. temat znaleźć można również w Serwisie Informacyjnym www.wek.pl - bezpośredni link: http://www.wek.pl/nowosci,wloclawek,2,1,wloclawek_akcja_dziesiatka_biega,70655.html