Czwartek 09 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Grzegorz, Katarzyna, Karolina

AKCJA ,,PRZEDSZKOLAKU-WITAMY W ŚWIECIE KSIĄŻEK”

W roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy akcję czytelniczą ,,Przedszkolaku-witamy w świecie książek”. Jako pierwsze na naszej drodze czytelniczej było Publiczne Przedskole nr 8 we Włocławku. Wolontariusze SP nr 10 gościli w grupie sześciolatków, gdzie wśród zabaw, rozmów o szkole prezentowano wiersze Jana Brzechwy. Zasłuchane przedszkolaki odpowiadały trafnie na zadane pytania dotyczące wierszy, a rozmowy o szkole zachęciły je do złożenia wizyty w naszej placówce. Ciekawym doświadczeniem było zwiedzenie całej szkoły łącznie z klasami pierwszymi, świetlicą szkolną jak również dzieci mogły uczestniczyć w prawdziwej lekcji u wychowawcy klasy I pani Doroty Łuczak .Zachwycone sześciolatki obiecały, że do nas wrócą. Serdecznie zapraszamy.