Wtorek 14 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Maciej, Bonifacy, Dobiesław

Akcja „ Szerokie Horyzonty Czasu Wolnego”- II edycja

Celami akcji są: organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży, nauka pracy w zespole, dyscypliny, rozwijanie zainteresowań turystyką kwalifikowaną, poznanie przeszłości najbliższej okolicy i jej walorów, uwrażliwienie na piękno krajobrazu, propagowanie harcerstwa jako sposobu na wolny czas, zachęcenie do wstępowania do włocławskich drużyn harcerskich.
W tym roku po raz drugi przystąpiliśmy do akcji organizowanej przez włocławski Hufiec ZHP. W poprzednim roku nasza szkoła zajęła w akcji zaszczytne drugie miejsce.
Teraz rozpoczęcie akcji przypadło na piątek 26 listopada, a ze szkoły uczestniczyła drużyna złożona z uczniów klas 4a, 5a, 6c i 6d pod opieką p. Krzysztofa Żywicy i o. Przemysława Kolendy. Na Placu Wolności odbyła się zbiórka zespołów uczestniczących w zabawie. Dostaliśmy wskazówki w jaki sposób będzie wyglądać nasza trasa. Po odgadnięciu zaszyfrowanej wiadomości ruszyliśmy do pierwszego punktu , którym okazało się Muzeum Sztuki na ul. Zamczej. Tam czekały na nas zadania polegające na odnalezieniu wśród rzeźb St. Zagajewskiego mitycznych stworzeń. Następnie starymi ulicami Włocławka doszliśmy do parku im H. Sienkiewicza, gdzie musieliśmy wykazać się celnością strzałów z procy. Po celnym strzelaniu dostaliśmy wskazówki jak mamy iść dalej. Kolejnym punktem był sklep na ul. Kilińskiego, w którym zadaniem było rzucanie kośćmi do gry. Nasz rzucający nie wykazał się, dopiero rzut ostatniej szansy dał nam przepustkę do dalszej drogi. Później trasa wiodła do budynku NOT na pl. Wolności, w którym czekały czarownice, a my prezentowaliśmy przed nimi swoje umiejętności wokalne i zabawy. Później zgodnie z wytycznymi udaliśmy się do Galerii Sztuki Współczesnej na ul. Zielony Rynek w której wśród zbiorów mieliśmy za zadanie znaleźć informację co mamy robić dalej. Był nią rysunek przedstawiający scenę, którą mieliśmy zagrać na kolejnym punkcie. Ostatnim etapem była siedziba Komendy Hufca Włocławek, gdzie przygotowano nam niespodziankę w postaci „odczarowania” złego ducha, przez odegranie sceny z rysunku, który odnaleźliśmy w galerii. Próba nam się powiodła. Na zakończenie czekał nas poczęstunek i zadania przed kolejnym etapem akcji, który ma się odbyć w styczniu. Już nie możemy się doczekać......

Więcej zdjęć w zakładce Galeria