Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

ANIOŁY RATUJĄ.....

Obok nas- nasi, ale obcy, nasi najbliżsi. Może potrzebują rozmowy, może płaczą naprawdę, a może są dowcipni bardziej niż ci z telewizora czy z komórki. Tyle godzin przed ekranem czy z komórką w ręku. Gdyby skrócić ten czas choćby o połowę, może udałoby się porozmawiać, coś naprawić, czemuś zapobiec. Może warto otworzyć okno na prawdziwy świat? Na pewno warto… bo człowiek nie żyje tylko dla siebie, ale wśród innych i dla innych. Samotnym, zapatrzonym w ekran, nierozmawiającym ze sobą, niedostrzegającym problemów innych osób żyje się po prostu źle. Bo czyż rozmowa przez telefon, komputer zastąpi rozmowę na wygodnej kanapie, w otoczeniu kolorowych poduszek, połączoną z jedzeniem smacznych lodów czy szarlotki. Bądźmy inni, przynajmniej spróbujmy. Może nie zawsze uda się wszystko od razu, ale małymi kroczkami możemy zmienić siebie, innych, świat. Pamiętajmy nigdy nie jest za późno! Otwórzmy okno na świat! To przesłanie pantonimy pokazanej przez kl. VI b (pod opieką p. I. Składanowsiej i o. Krzysztofa) podczas tegorocznego "ŚWIĘTA ANIOŁA",który odbył się w naszej szkole w dniu 31 października.