Poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Piotr, Robert, Bogusław

Apele z okazji Święta Niepodległości

Dnia 14 listopada w naszej szkole odbyły się apele z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wszyscy uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej w galowych strojach, w ten sposób okazując wdzięczność za wolną ojczyznę i pokazując swój patriotyzm. Na początku pani dyrektor w kilku słowach wprowadziła nas w odpowiedni nastrój tego święta, następnie odśpiewaliśmy hymn oraz obejrzeliśmy spektakl w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Z wielkim zainteresowaniem, pośród ciekawej dekoracji, wysłuchaliśmy recytacji wierszy w wykonaniu uczniów klasy VI b i pieśni patriotycznych śpiewanych przez szkolny chór. Nasze koleżanki przepięknie wykonały takie utwory jak: „Ojczyzna”, „Przybyli ułani” , „Piechota”, pieśni o legionach i pierwszej kadrowej. Występ zakończono odśpiewaniem „Roty”. W ten oto sposób oddaliśmy szacunek Polakom, którzy zginęli podczas walki o wolność naszego kraju. Program został przygotowany przez p. H. Kowalczykiewicz, p. B. Abrolat i p. M. Traczyka.