Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Bezpieczeństwo ponad wszystko- „Bezpieczna+

Dzięki współpracy z Patrolem Szkolnym Straży Miejskiej uczniowie kl. I-IV w miesiącu listopadzie mieli możliwość uczestniczyć w ciekawych zajęciach. Dotyczyły one bezpiecznego kontaktowania się z innymi w realu i sieci, ruchu drogowego czy reagowania na psa. Dzieci otrzymały wiedzę: * jak nie stać się ofiarą przemocy (w tym cyberprzemocy), *jak reagować na zaczepki innych nieznanych osób; * jak wzywać pomocy; * co zrobić, gdy są same w domu; * czy można uciekać, gdy widzimy psa; * jak poruszać się bezpiecznie po drogach, szczególnie po zmroku itd.
Zajęcia zostały poprowadzone przez p. Mariolę Łojewską i p. Anetę Kuczyńską. Były jednym z punktów rządowego programu „Bezpieczna +”. W ramach tego samego programu nauczyciele oraz rodzice brali udział w szkoleniu poświęconym cyberprzemocy oraz problemowi uzależnienia od Internetu, komputera. Spotkania dla rodziców odbywały się w dniach: * 17.11.2015r.- kl. V a,b,c, VIa oraz IVa,b,c i VIb
* 24.11.2015r. – kl. Oa,b,c i Ia,b,c,d oraz IIa,b,c i IIIa,b,c .
Naszym ekspertem była p. Grażyna Cudna z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Dziękujemy naszym gościom za wsparcie w działaniach wychowawczych oraz dziękujemy rodzicom za zainteresowanie. Mamy nadzieję, że oddziaływania profilaktyczne, które wspólnie prowadzimy spowodują mniejszą liczbę problemów u naszych dzieci.