Sobota 27 kwietnia 2024 r. Imieniny obchodzą Felicja, Teofil, Zyta

Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń – certyfikat dla SP 10

Bezpieczna szkoła  – bezpieczny uczeń – certyfikat dla  SP 10

Szkoła Podstawowa w okresie od listopada 2011 r. do marca 2012 r. wykonywała zadania wynikające z projektu Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń. Jego organizatorami są redakcje miesięczników Monitor Unii Europejskiej i Adwokat Rodzinny oraz Fundacja Państwo Obywatelskie. Do Komitetu Honorowego zaproszeni zostali m.in. Minister Edukacji Narodowej, Minister Sprawiedliwości, przedstawiciele sejmu i senatu, uczelni wyższych, Kuratoriów Oświaty, Policji. Hasłem konkursu było „Prawo, przyjaźń, tolerancja”. Celami konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym współżycia, poszanowania praw jednostki, w tym ucznia-obywatela; przeciwdziałanie patologiom; tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach; solidaryzmu społecznego podniesienie poziomu bezpieczeństwa szkoły i uczniów. Przez cały rok szkołą realizowała wiele działań o różnorodnym charakterze. Współpracowała z MOPR, PCK, Strażą Miejską, Biblioteką Miejską, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Policją. Działania szkoły zostały ocenione pozytywnie przez organizatorów, w związku z tym otrzymaliśmy certyfikat.