Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Bezpieczne ferie 2020 ze Strażą Miejską

W dniu 22 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyły się spotkania profilaktyczno-wychowawcze ph: "Bezpieczne ferie 2020", które przeprowadziła Pani Aneta Kuczyńska z "Patrolu szkolnego" Straży Miejskiej we Włocławku. Uczniowie klas: Va, Vb, VIa, VIb, VIc obejrzeli prezentację multimedialną, a także wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji. Pani Aneta Kuczyńska mówiła nie tylko o zasadach bezpiecznych zabaw zimowych, ale także o ogólnych zasadach bezpieczeństwa, o których powinny pamiętać dzieci i młodzież. Nasz Gość przypomniał o właściwym zachowaniu w kontakcie z osobą obcą, o właściwym reagowaniu na obce psy, o szczególnych środkach ostrożności, gdy uczeń zostaje sam w domu, a także o kulturalnym zachowaniu na osiedlu podczas spędzania wolnego czasu. Było ciekawie, pożytecznie i... chcemy więcej takich spotkań! Dlatego nie mówimy Pani Anecie "do widzenia", mówimy "do zobaczenia" i zapraszamy Panią Strażniczkę do "Dziesiątki" już po feriach na spotkania indywidualne w klasach.

Organizator pedagog szkolna Patrycja Włoczewska.