Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Bezpieczne szkoły Śródmieścia- po raz piąty

10 czerwca w parku im. H. Sienkiewicza odbyła się impreza w ramach projektu: „Bezpieczne szkoły Śródmieścia- po raz piąty”, Ogólnopolskiej Akcji „POLSKA BIEGA”, kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł i Dnia Białej Koszulki. Jej hasło to: Zielone światło dla bezpieczeństwa. Celami jej było integrowanie uczniów włocławskich szkół Śródmieścia wokół tematyki szeroko pojętego bezpieczeństwa i sportu oraz form bezpiecznego spędzenia czasu wolnego; podjęcie działań na rzecz edukacji dla bezpieczeństwa; przygotowanie młodych ludzi do radzenia sobie w różnego rodzaju trudnych sytuacjach, od których w przyszłości niejednokrotnie może zależeć ich życie i zdrowie (w tym szczególnie propagowanie: bezpiecznego wypoczynku i spędzania czasu wolnego, umiejętności udzielania pierwszej pomocy, sportowej rywalizacji, umiejętności organizowania sobie czasu wolnego zgodnie z zasadami zdrowego stylu życia, unikania sytuacji sięgania po substancje psychoaktywne); zaktywizowanie działań różnych podmiotów na rzecz bezpieczeństwa uczniów włocławskich szkół; przeciwdziałanie przemocy i propagowanie idei kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Organizatorem i koordynatorem była Szkoła Podstawowa nr10 we Włocławku a pomoc przy współorganizacji okazali: ZR PCK, WORD, Straż Miejska. Poczęstunek ufundował Poseł na Sejm RP- P. Łukasz Zbonikowski i Zarząd Rejonowy PCK a nagrody WORD, ZR PCK i organizator imprezy – SP 10. Uczestniczyli w imprezie uczniowie z Gimnazjum nr 14, uczniowie z najstarszych klas ze Szkoły Podstawowej nr 3, 10, 14 oraz uczniowie z LZK, LMK, ZST wraz z opiekunami. Podczas spotkania uczestnicy dowolną techniką wykonywali dwa plakaty pod hasłem „Bezpieczne wakacje” i „Park Sienkiewicza moimi oczyma ”; brali udział w konkurencji bezpieczny i zdrowy styl życia (zadania dotyczącego podstawowej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy); konkurencji „Bezpieczeństwo komunikacyjne” (jazda na czas na rowerze, znajomość zasad dotyczących bezpieczeństwa komunikacyjnego). Poza tym w ramach akcji „Polska biega”, czyli konkurencji sportowej, uczniowie pobiegli wzdłuż Zgłowiączki. Uczniowie startowali w kategoriach dziewczynki szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne oraz chłopcy szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. W biegu pobiegli również przedstawiciele ZR PCK i dyrekcji SP 10. Nagrodzono najlepszych oraz najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu, a drobne upominki dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy biegu. Nagrodzono również uczniów biorących udział w innych konkurencjach. Uczestnicy ubrani byli w białe koszulki (jako symbol przeciwdziałania przemocy).