Czwartek 02 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Anatol, Zygmunt, Anastazy

Bezpieczne szkoły śródmieścia –bis

Nigdy nie jest tak, aby nie mogło być lepiej. Stąd szkoły ze śródmieścia – Szkoły Podstawowe nr 3, 10, 14 i Gimnazja nr 9 i 14 –ponownie realizują projekt dotyczący poprawy bezpieczeństwa. W nawiązaniu do poprzednich działań i projektu finansowanego przez MSWiA nosi on nazwę „Bezpieczne szkoły śródmieścia –bis”. Do współpracy zostały zaproszone I LO i III LO. Podczas realizacji zadań (Sportem zwalczamy agresję, Zielone światło dla bezpieczeństwa, Żyj z pomysłem, Młodzi na rzecz bezpieczeństwa) szkoły będą współpracowały mi.in. z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, z ośrodkami doskonalenia nauczycieli, ze Strażą Miejska i Policją, z PCK i instytucjami promującymi zdrowie lub zajmującymi się profilaktyką, z WORD, Miejską Biblioteką Publiczną i Galerią Sztuki Współczesnej, uczelniami wyższymi i Urzędem Miasta.