Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Biblioteka jest nam bliska

Uczniowie naszej szkoły są częstymi bywalcami miejskich bibliotek. Nie tylko wypożyczają książki, ale biorą udział w lekcjach bibliotecznych, w warsztatach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, w otwarciach wystaw. We wrześniu i październiki brali udział w następujących zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej: w warsztatach „Ortografia na wesoło” (Va), zajęciach ortograficznych dla uczniów klas I-III (III c), w spotkaniu w Filii Książki Mówionej (Va i VI a), w lekcji bibliotecznej (III c) oraz w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną przy KPCEN (III b, IV b, VI a). Tego typu zajęcia są doskonałą okazją, aby zachęcić uczniów do czytania książek, rozwijania pasji czytelniczej i uwrażliwiania ich na piękno języka literackiego, a także wskazanie książek jako wszechstronnego źródła wiedzy.