Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

CHROŃ DZIECIĘCE UŚMIECHY W „10”

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie edukacyjno – profilaktycznym „Chroń Dziecięce Uśmiechy”. Organizatorami akcji są Polski Czerwony Krzyż i Wrigley Polska, a partnerami merytorycznymi Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej i Grupa LUX MED. Nasza szkoła jako jedna z czterech w województwie Kujawsko- Pomorskim została wybrana do trzeciej edycji tegoż programu. Jego celem jest zachęcanie najmłodszych do dbania o higienę jamy ustnej i propagowanie wśród nich dobrych nawyków higienicznych i żywieniowych. Edukacją na temat higieny jamy ustnej zostali objęci uczniowie klas I-VI i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Otrzymali oni książki edukacyjne oraz karty pracy/ kolorowanki (pomoce dydaktyczne przekazane zostały szkole przez PCK Oddział Rejonowy PCK we Włocławku). Mieli też możliwość zapoznać się z materiałami wyeksponowanymi na szkolnych gazetkach. Wychowawcy klas, nauczyciele przyrody i szkolna pielęgniarka przeprowadzili zajęcia, podczas których wzbogacili wiedzę uczniów na temat budowy, roli i funkcji zębów, zasad dbania o higienę jamy ustnej, w tym konieczność czyszczenia zębów przynajmniej dwa razy dziennie. Poza tym zapoznali z pracą lekarza dentysty i oswoili uczniów z wizytami w gabinecie dentystycznym oraz zwrócili uwagę na konieczność regularnych kontroli uzębienia. Uczestnicy projektu dowiedzieli się też, jakie znaczenie dla stanu uzębienia i zdrowia całego organizmu ma właściwe odżywianie. Na 15 i 16 października 2015 r. zaplanowano w naszej szkole przegląd stomatologiczny oraz zajęcia z edukacji na temat higieny jamy ustnej.