Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami

W miesiącu kwietniu wszyscy uczniowie klas 0 – III uczestniczyli w programie „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami”. Jego celem była edukacja na temat kleszczy i chorób odkleszczowych, takich jak na przykład borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu (KZM). W ramach zajęć ze swoimi wychowawcami uczniowie zdobyli wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy i zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki, poznali sposoby przenoszenia się kleszczy na ludzi i zwierzęta oraz zaznajomili się ze sposobami zapobiegania i ochrony przed przenoszonymi przez nie chorobami. Na zakończenie wszyscy otrzymali tematyczne ulotki dla rodziców, które miały być zachętą do wsparcia szkoły w podjętych działaniach prozdrowotnych.