Piątek 17 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Weronika, Sławomir, Brunon

Debata w LMK pt. „Koniecznie żyj bezpiecznie”

W dniu 14. 03.2014 r. na terenie LMK, przy ul. Leśnej 27 odbyła się debata w ramach projektu „Bezpieczne Szkoły Śródmieścia- po raz trzeci”. Celem debaty było zapoznanie młodych ludzi z niebezpieczeństwami, które czyhają na nich w życiu codziennym oraz jak należy sobie z nimi radzić i nim zapobiegać.
Temat dot. bezpieczeństwa realizowany był przez prelegentów, przedstawicieli różnych instytucji. Rzecznik prasowy Straży Miejskiej, p. Norbert Strusiński przedstawił problem-„Bezpieczny uczeń- jak unikać zagrożeń”, KMP reprezentował nadkomisarz, p. Zbigniew Napiórkowski, który mówił nt. „Konsekwencji ponoszonych przez nieletnich za popełnione czyny karalne”, p. Ewa Kalwasińska, pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zajęła się prezentacją wsparcia bezpiecznego życia ze strony poradni. Debatę kończyło wystąpienie przedstawiciela Włocławskiego Wolontariatu Młodzieżowego, p. Krystyny Marszałek, która wskazywała, iż bezinteresowna praca w wolontariacie, czyli pomaganie innym stanowi ciekawą alternatywę dla zachowań niebezpiecznych, ryzykownych.
Uczestnikami debaty byli uczniowie z: LMK, SP nr 10, SP nr 14, SP nr 3, Gimnazjum nr 14, Gimnazjum nr 9, LZK oraz zaproszeni goście, w tym wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 10, p. Anna Zacharek jako miejski koordynator projektu „Bezpieczne Szkoły Śródmieścia-po raz trzeci”.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas piątych: Boruczkowska Aleksandra, Przybyłowska Aleksandra i Traczyk Zuzanna z kl. V a oraz Kacprowicz Elżbieta i Matuszewska Wiktoria z kl. V b. Podczas wyjścia opiekę zapewniała p. Joanna Dziedzic, pedagog szkolny.