Piątek 17 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Weronika, Sławomir, Brunon

"Dnie i noce chrup owoce"

29 października 2013 r. w Filii Dziecięcej nr 2 przy ul. Dziewińskiej 17 odbyły się zajęcia warsztatowe pod hasłem "Dnie i noce chrup owoce."
Zajęcia te zostały zorganizowane w ramach projektu "Zdrowe jest piękne" finansowanego przez Urząd Miasta Włocławek.
Uczestnikami projektu byli uczniowie klasy 5 b naszej szkoły, którzy przybyli do biblioteki wraz z wychowawcą p. Martą Szkopińską.
Warsztaty poprowadziła nauczycielka plastyki ze Szkoły Podstawowej nr 18 -p.Ewa Kawska.
Wprowadzeniem do zajęć była pogadanka na temat zdrowego odżywiania, nawyków żywieniowych,witamin i minerałów zawartych w owocach i warzywach.Uczniowie zapoznali się z piramidą żywieniową, wierszami na temat zdrowia oraz prezentacją multimedialną przedstawiającą malarstwo Arcimbolda.
Dalsze zajęcia przybrały formę konkursów związanych z owocami i warzywami..Dzieci,pracując w 3-4 osobowych grupach, wykonały prace plastyczne z powycinanych ilustracji owoców i warzyw. Zdrowym i smacznym akcentem kończącym spotkanie był poczęstunek w postaci soków owocowo-warzywnych.
Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Było okazją do poszerzenia swojej wiedzy, wykazania się niezwykłą wyobraźnią w tworzeniu oryginalnych portretów a także do integracji społeczności klasowej.