Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Drzwi otwarte

W czwartek 10 marca 2016 Szkoła Podstawowa nr 10 po raz kolejny otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym 2016/2017 rozpoczną edukację w szkole podstawowej.
Impreza była nie tylko świętem dla naszej społeczności szkolnej, lecz stanowiła okazję do poznania szkoły przez naszych gości. Rozpoczęła się spotkaniem informacyjnym w sali gimnastycznej na temat naboru do szkoły. Pani dyrektor przybliżyła rodzicom ofertę szkoły
i terminy rekrutacji. Następnie goście obejrzeli krótki program artystyczny. Uczniowie klas młodszych zaprezentowały swoje umiejętności wokalno - taneczne.
Po programie rodzice mogli zwiedzić szkołę, zapoznając się z całą ofertą, jaką nasza placówka dysponuje i do której zachęca. Dzieci natomiast pod opieką nauczycieli i uczniów klas starszych wzięły udział w wielu atrakcjach. Wzięły udział w zabawach sportowo - tanecznych, zwiedzały sale lekcyjne o różnych specjalnościach. Brały udział w grach i zabawach dydaktycznych w sali języka angielskiego. Bawiły się wykorzystując tablice interaktywne oraz liczne pomoce dydaktyczne. Wzięły udział w zajęciach pokazowych w sali przyrodniczej oraz historyczno - polonistycznej. Spotkały się ze specjalistami: logopedą, pielęgniarką, pedagogiem szkolnym.
Wszyscy mogli skosztować wyśmienitych wypieków przygotowanych przez rodziców naszych uczniów. W szkolnej "Kawiarence pod globusem" czekały puszyste babki, babeczki z bitą śmietaną, serniki i szarlotki. Sale wypełniały kolorowe kwiaty, ciekawe książki, a przede wszystkim uśmiechy gospodarzy i gości.