Piątek 17 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Weronika, Sławomir, Brunon

Działamy w Sieci szkół Kujawy

17 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim, odbyło się kolejne spotkanie zaprzyjaźnionych szkół działających w Sieci szkół Kujawy. Tym razem uczestniczyło w nim pięcioro członków Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunką Jolantą Sikorską oraz koordynatorem z ramienia Centrum Edukacji Obywatelskiej, panią Beatą Domańską. Było to spotkanie warsztatowe na temat: „Jak przeciwdziałać agresji w szkole?”. Oprócz uczniów z Dziesiątki w warsztatach uczestniczyli uczniowie ze SP w Czernikowie, Piotrkowie, SP 18 we Włocławku i gospodarze czyli SP 1 w Aleksandrowie Kujawskim. W czasie zajęć uczestnicy bawili się w różne zabawy integrujące zespół, uczyli się wyrażać uczucia, współdziałać w grupie, być asertywnym, odgrywali scenki, wcielając się w rolę agresora lub ofiary. Atmosfera na warsztatach była serdeczna i miła, jak to w gronie przyjaciół bywa. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przeprowadzili świetne zajęcia. Oprócz ciekawych zabaw i sympatycznej atmosfery, zafundowali wszystkich przybyłym słodki poczęstunek. Wróciliśmy z wizyty podbudowani, zadowoleni, z głowami pełnymi nowych pomysłów zaczerpniętych od przyjaciół. Teraz przed nami ważne zadanie. Mamy zamiar przeprowadzić w naszej szkole podobne zajęcia warsztatowe dla samorządów wszystkich klas IV – VI, by pokazać uczniom, jak można radzić sobie zachowaniami agresywnymi w szkole. Spotkanie to już wkrótce. A w dalszej przyszłości, planujemy stworzyć grupę wsparcia dla tych, którzy jakiegokolwiek wsparcia potrzebują. Mamy nadzieję, że nasze plany zrealizujemy chociaż w części. Liczymy także na wsparcie „dobrych dusz”. Będziemy wdzięczni za dobre rady i pomoc. Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, dla których spokój w naszej szkole ma wielkie znaczenie, podobnie jak dla członków SU.

Więcej zdjęć w zakładce Galeria