Piątek 29 marca 2024 r. Imieniny obchodzą Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

DZIEŃ  OSÓB  Z  ZESPOŁEM  DOWNA

DZIEŃ  OSÓB  Z  ZESPOŁEM  DOWNA przypadał 21.03.2021 r. My rozszerzyliśmy go na kilka dni-do 23.03.2021 r. Zależało nam na uświadomieniu i przekazaniu wiedzy nt tego typu niepełnosprawności. W tym czasie wychowawcy wszystkich klas rozmawiali z dziećmi nt osób z Zespołem Downa. Chcieliśmy  uczulić naszych uczniów na problemy inności. Zależy nam na  wzmacnianiu empatii, zrozumienia i życzliwości wobec każdego człowieka.
Symbolem tego dnia były kolorowe skarpetki. Dzieciaki zakładały na stopy dwie różne skarpetki i robiły sobie zdjęcia, które prezentujemy na naszej stronie.   Cieszymy się, że w akcję włączyły się prawie wszystkie klasy, a nawet całe rodziny.  Liczymy, że od tej pory Zespół Downa będzie dla Was skojarzeniem osób z dziecięcą radością i dobrocią, które czują tak samo jak my oraz chcą żyć tak, jak my.