Wtorek 16 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Maria, Stefan, Eustachy

Dzień Bezpiecznego Internetu- 2021

Po raz kolejny społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 brała udział w ważnym wydarzeniu - obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu - "DBI 2021". Jest to wyjątkowe święto, które swoim zasięgiem obejmuje różne państwa z całego świata. Przypomnijmy - "DBI" obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.
Organizatorem w Polsce jest od 2005 roku Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu "Łącząc Europę". Ideą "DBI" jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli  i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy 9 lutego, ale w naszej szkole akcja "DBI" trwa przez cały tydzień - od 8 do 12 lutego. Akcją została objęta cała społeczność uczniowska (klasy O-VIII),  nauczyciele oraz rodzice. Podczas obchodów święta "DBI" propagujemy bezpieczeństwo w sieci, zaznajamiamy uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, wpływamy na  podwyższenie świadomości rodziców. Akcję realizujemy poprzez: ciekawe zajęcia w klasach O-III, lekcje informatyki i religii, przeprowadzanie atrakcyjnych godzin wychowawczych, gazetki szkolne, wystawy prac uczniowskich, wpisy na szkolnym facebooku. Nagraliśmy także  piosenkę o bezpiecznym Internecie i udostępniliśmy ją w sieci. Działania są realizowane przez pedagogów szkolnych, wychowawców klas O-VIII, wychowawców świetlicy szkolnej, nauczycieli - bibliotekarzy, nauczycieli informatyki , religii i innych chętnych nauczycieli. Wszystkim nam dopisywały dobre humory , bo po raz kolejny włączyliśmy się w światową akcję Dnia Bezpiecznego Internetu :)