Piątek 10 maja 2024 r. Imieniny obchodzą Antonina, Izydor, Antoni

Dzień białej laski - święto ludzi niewidomych

„Dzień białej laski” to święto ludzi niewidomych. Obchodzone jest 15 października. Rzadko nasi uczniowie mają możliwość poznać problemy osób z różnymi dysfunkcjami wzroku, żyjącymi tak licznie w naszym społeczeństwie. Jest ich ponad 500 tys. W poniedziałek, 17 października, uczniowie naszej szkoły z klasy V a i VI a zaproszeni zostali przez p. Krystynę Matusiak – kierownika Filii Książki Mówionej MBP na spotkanie, podczas którego mieli okazję poznać potrzeby ludzi niewidomych i sposoby pomocy im. Trafnym materiałem edukacyjnym okazał się materiał filmowy „Jak widać, kiedy niewiele widać” i „ N jak niewidomy”. Uwrażliwienie młodych ludzi na problemy innych jest ważnym zadaniem szkoły i instytucji z nią współpracujących.