Środa 17 lipca 2024 r. Imieniny obchodzą Aneta, Bogdan, Aleksy

Dzień Dziecka w naszej szkole

1 czerwca 2017 r. w SP 10 to obchody Dnia Dziecka i Dnia bez Przemocy(Dzień Białej Koszulki).

Klasy 0-III wybrały się w białych koszulkach , jako znak solidarności przeciwko przemocy- do Multikina na seans pt. „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. Wiemy, że dzieci w większości przygotowały się, ale aura nie sprzyjała zaprezentowaniu swych białych koszulek, bluzek podczas drogi. Jednak im i rodzicom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w akcji.

Klasy 4-6 bawiły się na plenerowej imprezie w Parku im. H. Sienkiewicza. Hasło przewodnie to –„Na skrzydłach przyjaźni” (z Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”). Realizowaliśmy tu treści z zakresu:
# przeciwdziałania przemocy (Dzień Szkoły bez Przemocy)- przemarsz uczniów i nauczycieli w białych koszulkach
# kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”- konkurs plastyczny pt. „Na skrzydłach przyjaźni”
# akcji „Bezpieczne Wakacje”- konkurs wiedzy o bezpieczeństwie przeprowadzony wspólnie z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej
# rozwijania wrażliwości na to, co nas otacza (konkurs pt.„Włocławskie impresje”)
# promocji zawodów- strażnik miejski
# rozpoznawanie różnych gatunków roślin
# promowania zdrowego spędzania czasu-konkurs hula hop, jazda na rowerze.

Naszymi gośćmi były funkcjonariuszki Patrolu Szkolnego ze Straży Miejskiej - p. Aneta Kuczyńska i p. Marta Świątkowska, które przeprowadziły konkurs wiedzy nt bezpiecznych wakacji oraz pracy strażników miejskich nagradzając naszych uczniów słodyczami.
Wyniki z wszystkich konkurencji zostaną zsumowane i nastąpi finał na apelu.
Mamy nadzieję, że Dzień Dziecka 2017 był udany, a dzieci dobrze się bawiły. Obejrzyjcie zdjęcia i sprawdźcie czy na nich jesteście.